MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport World » КЛИВЛЕНД ПОТОПЕНИ ВО ТОРОНТО
 
КЛИВЛЕНД ПОТОПЕНИ ВО ТОРОНТО
12.01.2018, 10:12:32
 
 
 

Кошаркарите на Торонто Репторс убедливо ја совладаа екипата на Кливленд Кавалирс со резултат од 133:99.

.

Уште од самиот почеток Репторси тргнаа во офанзива и веќе на полувреме имаа 25 поени предност.

До крајот на натпреварот разликата растеше и така стигнаа до неочекувано убедлива победа.

Единствено Леброн Џејмс беше на висина на задачата во редовите на Кливленд и успеа да забележи 26 поени.

И Лос Анџелес Лејкерс приредија изненадување, бидејќи успеаја да ја победат екипата на Сан Антонио Спарс со резултат од 93:81.

Резултати:

Торонто Репторс – Кливленд Кавалирс 133:99

Сакраменто Кингс – Лос Анџелес Клиперс 115:121

Лос Анџелес Лејкерс – Сан Антонио Спарс 93:81

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News