MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport Macedonia » ДАВИД БАБУНСКИ ОСТАНУВА ВО ЈАПОНИЈА УШТЕ ЕДНА ГОДИНА
 
ДАВИД БАБУНСКИ ОСТАНУВА ВО ЈАПОНИЈА УШТЕ ЕДНА ГОДИНА
12.01.2018, 10:06:32
 
 
 

И покрај извесните најави околу можност за враќање на европскиот континент, сепак Давид Бабунски се одлучи да го продолжи договорот со Јокохама Маринос на уште една година.

.

Од клубот го потенцираа задоволството од ефектот на македонскиот фудбалер изминатава сезона во Јокохама поради што веднаш беше Јокохаама се приклучи во јануари 2017 година притоа одигрувајќи 20 официјални натпревари со постигнати три погодоци.

Во Јапонија останува и братот на Давид, Доријан Бабунски кој се враќа во второлигашот Мачида Зелвиа откако изминативе шест месеци ги мина на позајмица во Кагошима јунајтед.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News