MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Showbiz News » СЕ ОМАЖИ РИКИ МАРТИН
 
СЕ ОМАЖИ РИКИ МАРТИН
12.01.2018, 09:00:00
 
 
 

Само една година по веридбата, латинскиот заводник застана на лудиот камен. Тој го кажал судбоносното „да“ на својот партнер Џвану Јозеф и аико летото пејачот најавил голема свадба во Порторико, сепак се венчале на тајна церемонија.

.

 

Веста дека се венчале, ја открил случајно самиот Мартин на црвениот тепих на премиерата на телевизиската серија за убиството на Версаче, каде тој го глуми Д’Амика, долгогодишниот љубовник на Џани.

„Чувството е прекрасно. Не можам да го опишам како мој вереник. Не можам. Тој е мојот сопруг, мојот маж“, изјавил пресреќниот пејач.

Иако венчавката била тајна, Рики планира да направи голема веселба за да ја прослави својата љубов со сите најблиски.

„Да, тоа ќе биде типична забава која ќе трае три дена, вечера, па повторно церемонија и забава“, изјавил тој.

 
 
 
 
 
 
      
 
 
 
Related News