MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » News World » ТРАМП СПРЕМЕН ЗА ПРЕГОВОРИ СО СЕВЕРНА КОРЕЈА
 
ТРАМП СПРЕМЕН ЗА ПРЕГОВОРИ СО СЕВЕРНА КОРЕЈА
11.01.2018, 07:25:00
 
 
 

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е отворен за разговори со Северна Кореја во соодветно време и под одредени околности.

.

 

Ова може да се заклучи од разговорот на Трамп со јужнокорејскиот лидер Мун Џае-ин, соопшти Белата куќа.

Двајцата претседатели разговарале по првата средба на претставниците на двете Кореи на високо ниво во последните две години.

Северна Кореја се согласи да испрати делегација на Зимските олимписки игри, а двете страни се согласиле да разговараат за намалување на тензиите меѓу нив.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News