MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport World » НОВИЦКИ ГО ПРЕДВОДЕШЕ ДАЛАС ВО ПОБЕДАТА НАД ОРЛАНДО
 
НОВИЦКИ ГО ПРЕДВОДЕШЕ ДАЛАС ВО ПОБЕДАТА НАД ОРЛАНДО
10.01.2018, 11:19:21
 
 
 

Далас Маверикс на домашен терен успеа да ја победи екипата на Орландо Меџиксо резултат од 114:99.  

.

Дирк Новицки, успеа на Орландо да им убаци 20 кошеви и покажа како е да се биде еден од најдобрите кошаркари во историјата кои некогаш настапувале за овој тим. Во екипата на Орландо со своите игри се издвои Гордон кој реализираше 19 поени.

Портланд на гости направија пријатно изненадување и го поразија тимот на Оклахома со резултат од 117:106. Во тимот на Портланд најдобар беше Мекколам со дадени 27 поени , во тимот на Оклахома Расел Вестбрук даде 22 поени и Џорџ кој убаци исто така 22 поени.

Синоќа, сигурни победи извојуваа и Лос Анџелес Лејкерс над Сакраменто (99-86) и Мајами Хит над Торонто (90-89).  

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News