MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Entertainment » ‘‘АПАРТМАН„ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈУБАВ БОЖИЌЕН ФИЛМ НА СИТЕ ВРЕМИЊА
 
‘‘АПАРТМАН„ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈУБАВ БОЖИЌЕН ФИЛМ НА СИТЕ ВРЕМИЊА
07.12.2017, 12:07:34
 
 
 

Ако сте во потрага по филмски божиќни класици, тогаш задолжително погледнете го „Апартман“. Станува збор за филм што „Индипендент“ го прогласи за најдобар филм со божиќна тематика.

.

Романтичната драма-комедија на режисерот Били Вајлдер од 1960 година е прогласена за најдобар божиќен филм на сите времиња. Филмот има освоено пет „Оскари“, а во главните улоги ги толкуваат Џек Лемон и Ширли Меклејн.

Според „Индипендент“, ова е класик што го доловува божиќниот амбиент и дава надеж за подобра иднина.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News