MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport World » ТРИ СРЕДБИ ОДИГРАНИ НОЌЕСКА ВО НБА ЛИГАТА
 
ТРИ СРЕДБИ ОДИГРАНИ НОЌЕСКА ВО НБА ЛИГАТА
06.12.2017, 11:26:39
 
 
 

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни три средби.

.

Оклахома стигна до победа од 100:94 против Јута, а беа предводени од Расел Весбтрук кој го забележа седмиот трипл-дабл оваа сезона со 34 поени, 13 скокови и 14 асистенции.

Вестбрук го следеа соиграчите Пол Џорџ со 21 поен, три скока и една асистенција, додека Стивен Адамс постигна 20 поени, запиша девет скокови и четири пати асистираше.

Во тимот на Јута се истакнаа Донован Мичел со 31 поен, еден скок и четири асистенции, како и Џо Инглс со 16 поени, два скока и четири асистенции.

Со овој пораз за Јута беше прекината серијата од шест натпревари без пораз.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News