MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport » СЕ ИГРА ПОСЛЕДНОТО КОЛО ПО ГРУПИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ
 
СЕ ИГРА ПОСЛЕДНОТО КОЛО ПО ГРУПИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ
05.12.2017, 09:53:22
 
 
 

Денеска и утре се играат натпревраите од последното 6.коло во групната фаза во Лигата на шампионите.

.

Во првата половина од групите, четири екипи веќе имаат обезбедено пласман во осминафиналето.

ПСЖ и Барселона од А групата, Челзи кој е лидер во Б конкуренцијата и Барселона која ќе биде сигурно прва во Д групата се тимовите кои и напролет ќе играат во елитната лига, а најблиску до пласман од останатите е Манчестер Јунајтед кој има три бода повеќе од второ пласираниот Базел во А групата.

Во денешните дуели кои ќе се играат во терминот од 20.45 часот се среќаваат:

Група А: Манчестер Јунајтед - ЦСКА Москва и Бенфика - Базел

Табела: Манчестер Јунајтед 12, Базел 9, ЦСКА Москва 9, Бенфика 0.

Група Б: Селтик – Андерлехт и Баерн Минхен - Париз Сен Жермен

Табела: *Париз Сен Жермен 15, *Баерн Минхен 12, Селтик Глазгов 3, Андерлехт 0.

Група Ц: Рома – Карабаг и Челзи - Атлетико Мадрид

Табела: *Челзи 10, Рома 8, Атлетико Мадрид 6, Карабх 2.

Група Д: Олимпијакос – Јувентус и Барселона - Спортинг Лисабон

Табела: *Барселона 11, Јувентус 8, Спортинг Лисабон 7, Олимпијакос 1.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News