MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport Australia » ГОЛОТ НА ПАРАЦКИ НАЈДОБАР ВО ШЕСТАТА РУНДА ВО А ЛИГАТА
 
ГОЛОТ НА ПАРАЦКИ НАЈДОБАР ВО ШЕСТАТА РУНДА ВО А ЛИГАТА
14.11.2017, 12:54:11
 
 
 

Потврдено е дека погодокот на Горан Парацки од Велингтон Феникс е избран за гол на неделата во 6тата рунда натпревари од Хјуднаи А Лигата откако беше упатен извореден удар на натпреварот против Перт во неделата.     

.

Хрватот го постигна вториот гол за Феникс во натпреварот против Глори во кој неговата екипа обезбеди победа од 5-2 на Вестпак Стадионот.

Поминувајќи го Скот Нејвил, Рој Кришна му ја подаде топката на Парацки во агол од кој Лајам Реди остана без никаква шанса да може да ја дофати па таа заврши во мрежата.

Ова е првиот гол на Хрватот во Хјундаи А Лигата кој прекрасното искуство го доведе до емоционална прослава.

Парацки однесе 49 % од гласовите, Ендру Хол од Маринерс собра 35%, додека Никола Милеуснич со нападот на Црвените против Њукасал Џетс зарабори 16 % од гласовите.     

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News