MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport Australia » ЕМОЦИОНАЛНО ОБЕДИНУВАЊЕ НА ЏЕЈМИСОН СО ВОНДЕРЕРС
 
ЕМОЦИОНАЛНО ОБЕДИНУВАЊЕ НА ЏЕЈМИСОН СО ВОНДЕРЕРС
13.11.2017, 11:04:32
 
 
 

Тој можеби играше во редовите на опозицијата во неделата, но актуелниот дефанзивец на Мелбурн Сити, Скот Џејмисон сеуште е прифатен и поддржуван од фановите на Вестерн Сиднеј Вондерерс како и нерешениот резултат од 1-1.

.

 Џејмисон, кој порасна во Западен Сиднеј, стана главен фаворит на фановите на Вондерерс во 2015/16 пред да се пресели во Шветска за на крајот да заврши во Сити оваа сезона.

Првиот натпревар на 29 годишниот дефанзивец против неговиот стар клуб можеби беше фрустрирачки за екипатасо која заедно потрошија дузина на шанси за да ги освојат трите поени, но Џејмисон со сигурност беше на едно емоционално обединување со своите поранешни поддржувачи по натпреварот.

‘’ Нема да кријам, јас сум момче од Западен Сиднеј , ми се допаѓа времето поминато таму ’’ изјави Џејмисон за репортерите во неделата.

‘’ Одлично бев примен од фановите што ме направи помалку емотивен и навистина уживав таму ’’ додаде тој.

Патувачката база од поддржувачи на Вондерерс го поканија играчот на Сити во својот дел од секторот по натпреварот, а секако тоа беше понуда која никој не би можел да ја одбие.  

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News