MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport » ХРВАТСКА И ШВАЈЦАРИЈА ОБЕБЗЕДИЈА МЕСТО НА МУНДИЈАЛОТ ВО РУСИЈА
 
ХРВАТСКА И ШВАЈЦАРИЈА ОБЕБЗЕДИЈА МЕСТО НА МУНДИЈАЛОТ ВО РУСИЈА
13.11.2017, 10:55:20
 
 
 

Грција и Хрватска синоќа во Атина одиграа 0-0 со што Хрватска го „резервираше билетот“ за Светското првенство кое што ќе се игра во Русија следната година, бидејќи во првиот натпревар славеше 4-1.

.

Вчера преку плеј-офот пласман за Русија избори и Швајцарија, поминувајќи ја Република Ирска, а денеска се игра натрепварот помеѓу Италија и Шведска, во кој што гостите од Скандинавија патуваат со предност од 1-0 од домашен терен.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News