MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport World » ЛЕБРОН МОЖЕ И ДА НЕ ЈА ЗАПОЧНЕ НОВАТА СЕЗОНА
 
ЛЕБРОН МОЖЕ И ДА НЕ ЈА ЗАПОЧНЕ НОВАТА СЕЗОНА
12.10.2017, 10:55:21
 
 
 

Поради повреда на скочниот зглоб Леброј Џејмс ќе ги пропушти подготовките за нова сезоната во НБА-лигата.  

.

Најдобриот кошаркар на Кавси во вторникот го одигра првиот меч, во поразот од Чикаго постигна 17 поени, а овој меч ќе биде и единствен претсезонски за него. Леброн поголем дел од тренинзите, но и натпреварите ги пропушти поради проблем со левиот скочен зглоб, повреда со која се здоби на крајот на септември.

Ѕвездата на Кавси мината недела неколку пати изјавуваше дека не е целосно подготвен. Токму поради повредата Леброн може да го прескокне и првиот меч во новата сезона во НБА-лигата против Бостона, кој е закажан за 17. октомври.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News