MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Showbiz News » ЏЕНЕТ ЏЕКСОН ЗА НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ ОСЛАБЕЛА 60 КИЛОГРАМИ
 
ЏЕНЕТ ЏЕКСОН ЗА НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ ОСЛАБЕЛА 60 КИЛОГРАМИ
11.10.2017, 09:15:00
 
 
 

За само неколку дена, Џенет Џексон беше во центарот на вниманието. Пејачката организира забава на која ги покани ѕвездените пријатели. Гостите беа погодени од појавата на Џенет. Се покажа дека таа успеала да симне повеќе килограми за многу кратко време.

.

 

Сестрата на кралот на поп музиката изгледа прекрасно, а за настанот избра црн фустан со отворени рамена, а тоалета ја нагласува нејзината тенка половина, пишува OK Magazine.

Покрај восхит, пејачката, исто така, беше и критикувана. Поентата е дека за само неколку месеци Џенет по бременоста изгубила околу 60 килограми.

Џексон, исто така, се разведе со катарскиот милионер Висам ал Мана. За време на разделбата двајцата тврдеа дека остануваа во многу добри односи, но нејзиниот брат Ренди откри дека 50-годишната пејачка била злоупотребувани од 42-годишниот бизнисмен.

Двајцата се земаа кон крајот на 2012 година, а на почетокот на 2017 година Џенет роди едно момче. Во април нивниот развод стана јасен.

Обожавателите на Џексон сепак не сметаат дека загубата на толку многу килограми за толку кратко време е добро за здравјето, но сепак и дадоа совети да престане со диетите и да го изнемоштива организмот со тешки вежби.

 
 
 
 
 
      
 
 
 
Related News