MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Showbiz News » ПЕНЕЛОПЕ КРУЗ КАКО ДОНАТЕЛА ВЕРСАЧЕ
 
ПЕНЕЛОПЕ КРУЗ КАКО ДОНАТЕЛА ВЕРСАЧЕ
11.10.2017, 09:10:00
 
 
 

Актерката даде интервју за нејзината добра пријателка Гвинет Палтроу за списанието Interview.

.

 

Разговорот меѓу двете актерки започнува за сликите на новата сезона на серијата „Американска криминална историја“, посветена на убиството на дизајнер Џани Верасаче каде Пенелопе ја игра Донатела Версаче.

Латиноамериканската актерка вели дека била изненадена од предлогот да одигра улогата на дизајнерката, пишува Elle.

„Кога ме повика режисерот Рајан Марфи, се прашував зошто мислеше дека ме виде во оваа улога, се разбира, ми беше интересно, не знам Донатела добро, но ми се допаѓа.

Рајан има почит кон луѓето, а приказната е многу деликатна. Играм жена која е се уште жива, јас ја играм онаа која го изгубила својот брат во тешки околности и е во ужас цели 20 години “, вели Круз.

За улогата на Версаче, Пенелопа развива посебен говорен стил. „Научив да зборувам англиски со италијански акцент. Мислев дека е невозможно да работам со тренер за да дознаам како зборувала Донатела, нејзиниот говор малку поразличен од стилот на нејзиниот говор во 1990-тите.

Акцентот со кој таа сега зборува е италијански, но со еден допир на меѓународен – многу рокенрол. Не сакав ова да биде имитација на Донатела или цртан филм. Сакав да ја изразам нејзината суштина “, додава Пенелопа.

Актерката зборува за нејзината средба со Донатела,“ Го сакав овој разговор.

Навистина се надевам дека таа го сака шоуто. Сигурен сум дека има сцени кои ќе бидат тешки за гледање, но сите ги играм со љубов и почит. Не слушнав, да кажам кучка, но мислам дека сега Донатела работи да го задржи духот на Џани во светот “.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News