MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » News World » ВКУПНО 55 ЖРТВИ ВО НАЛЕТОТ НА УРАГАНОТ ИРМА
 
ВКУПНО 55 ЖРТВИ ВО НАЛЕТОТ НА УРАГАНОТ ИРМА
13.09.2017, 11:37:23
 
 
 

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55.

.

Портпаролот на гувернерот на Флорида наведе дека шест лица загинале во сообраќајни несреќи, четворица при подготовките за невремето, едно лице загинало од струен удар, додека друго од срцев удар. Во Јужна Каролина загинаа четири лица, а во Џорџија две. Според официјалните податоци, на Карипските Острови загинаа 37 лица.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News