MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport » ПРОДОЛЖУВААТ НАТПРЕВАРИТЕ НА ЕВРОБАСКЕТ 2017 НА ПРОГРАМАТА ЧЕТВРТФИНАЛНИТЕ ДУЕЛИ
 
ПРОДОЛЖУВААТ НАТПРЕВАРИТЕ НА ЕВРОБАСКЕТ 2017 НА ПРОГРАМАТА ЧЕТВРТФИНАЛНИТЕ ДУЕЛИ
12.09.2017, 08:53:09
 
 
 

Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство.

.

Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на Евробаскетот, бранителот на трофејот Шпанија и селекцијата на Словенија.

Распоред за денес:
17:45 часот Германија – Шпанија
20:30 часот Словенија – Летонија.

Утре (13 септември) на програмата се другите две четвртфиналиња:
17:45 часот Грција – Русија
20:30 часот Србија – Италија.

Победниците од двата дена ќе играат меѓу себе во полуфиналето.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News