MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport Australia » ФИНАЛЕ НА ПРВАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО НЈВ
 
ФИНАЛЕ НА ПРВАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО НЈВ
12.09.2017, 13:45:00
 
 
 

APIA  Leichhardt   3   :    Manly United  4  (0:0-0:0) на пенали

.

Иако, натпреварот после 120 минути заврши без голови, гледачите имаа прилика да присуствуваат на интересен и возбудлив натпревар.

Во текот на натпреварот и двата тима имаа неколку шанси за гол, но голманите Нецевски и Mitchell беа главните виновници што мрежите не им се затресоа

Голманот на Manly, Mitchell беше прогласен за играч на натпреварот ( успеа да одбрани два пенали) додека Иван Нецевски одбрани само еден.

Откако два фудбалери на APIA Leichhardt ги промасија пеналите, последниот, петиот пенал за Manly, прецизно го изведе Никола Танески така да Нецевски беше немоќен во одбраната што беше доволно Manly United да ја освои шампионската титула.

 
 
 
 
 
 
      
 
 
 
Related News