MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport » ПОЗНАТИ СИТЕ ЧЕТВРТФИНАЛНИ ДВОЈКИ НА ЕВРОБАСКЕТ 2017
 
ПОЗНАТИ СИТЕ ЧЕТВРТФИНАЛНИ ДВОЈКИ НА ЕВРОБАСКЕТ 2017
11.09.2017, 09:48:32
 
 
 

На 40.Европско првенство во кошаркарка познати се сите четврт-финални двојки. Натпреварите ќе се одиграат во вторник и среда.

.

Четврт-финалната фаза на Европското првенство во копарка ќе ја отворат Германија и актуелниот првак Шпанија. Натпреварот се игра во вторник со почеток во 17:45 часот. Иститот ден, но во терминот од 20:30 часот ќе се сретнат Словенија и Латвија.

Ден подоцна, во среда, во терминот од 17:45 противници ќе бидат Грција и Русија, а потоа во последното четврт-финале, од 20:30 часот ќе играат Италија и Србија.

Завршницата на континенталниот шампионат се игра во „Синан Ерден Арена“ во Истанбул.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News