MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » News Australia » МАКЕДОНЕЦ ИЗБОДЕН ДО СМРТ ВО РЕСТОРАН ВО МЕЛБУРН
 
МАКЕДОНЕЦ ИЗБОДЕН ДО СМРТ ВО РЕСТОРАН ВО МЕЛБУРН
10.09.2017, 12:27:32
 
 
 

Дени Димовски (31) е избоден до смрт во тепачка на забава во еден ресторан во западниот дел на Мелбурн, Австралија, јавуваат австралиските медиуми.

.

Несреќниот настан се случил во ресторанот „Корзо грил“ во Каролин Спрингс во раните утрински часови во саботата рано наутро. Полицијата соопшти дека групата избегала од местото на настанот. Групата заминала пеш од македонскиот ресторан откако жртвата била прободена неколку пати, но се верувало дека имало неколку автомобили во близина.Димовски починал веднаш откако бил пренесен во болница.Сопствениците на ресторанот Џим и Јасмина Рибаровски, изјавиле дека Димовски бил редовен гостин во нивниот ресторан.

 
 
 
 
 
      
 
 
 
Related News