MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport Macedonia » ВАРДАР ПРОТИВ ВИСЛА ЈА ЗАПОЧНУВА ОДБРАНАТА НА ТИТУЛАТА
 
ВАРДАР ПРОТИВ ВИСЛА ЈА ЗАПОЧНУВА ОДБРАНАТА НА ТИТУЛАТА
15.07.2017, 18:34:33
 
 
 

Одбраната на европската титула за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите ќе почне со гостување во Полска кај екипата на Висла Плок.

.

Распоред на натпревари на Вардар во ЛШ – сезона 2017/2018

13-17.09.2017 Висла – Вардар
20-24.09.2017 Вардар – Нант
27.09-01.10.2017 Вардар – ППД Загреб
04-08.10.2017 ПИК Сегед – Вардар
11-15.10.2017 Вардар – Барселона
01-05.11.2017 Кристијанштад – Вардар
08-12.11.2017 ППД Загреб – Вардар
15-19.11.2017 Вардар – Рајн Некар
22-26.11.2017 Рајн Некар – Вардар
29.11-03.12.2017 Вардар – Кристијанштад
07-11.02.2018 Барселона – Вардар
14-18.02.2018 Вардар – ПИК Сегед
21-25.02.2018 Нант – Вардар
28.02-04.03.2018 Вардар – Висла

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News