MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Entertainment » СЕ ВРАЌААТ ТЕЛЕФОНИТЕ НА ПРЕКЛОП
 
СЕ ВРАЌААТ ТЕЛЕФОНИТЕ НА ПРЕКЛОП
19.05.2017, 11:19:55
 
 
 

Ако некогаш сте посакале да ги имате старите телефони на преклоп, да ве израдуваме бидејќи сеуште не се заминати во историјата.

.

Според медиумите, во Јужна Кореја се подготвуваат да лансират нова верзија Samsung W2017 нов модел на мобилен телефон со преклоп.

Оваа вест доаѓа само неколку недели откако го претставија Galaxy S8 и S8 +, но не радувајте се премногу, бидејќи се шпекулира дека тоа ќе биде само ограничено издание.

Новиот модел треба да има читач за отпечаток на прст, како и поддршка за безжично полнење. Тој ќе има 64 гигабајти меморија, камера со 12 (задна) и пет (напред) мегапиксели и ќе биде отпорен на вода и прашина.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News