MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Showbiz News » АДРИЈАНА ЛИМА НА КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО НЕВЕСТИНСКИ ФУСТАН
 
АДРИЈАНА ЛИМА НА КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО НЕВЕСТИНСКИ ФУСТАН
19.05.2017, 08:10:00
 
 
 

Само што го направи првиот чекор на црвениот тепих, Адријана Лима ги сврти објективите на фоторепортетите кон себе.

.

 35-годишниот модел се појави на втората вечер од Канскиот филмски фестивал во бел фустан и впечатлив накит.

Интересно за нејзиниот стјалинг е тоа што креацијата во која мамеше воздишки е всушност невестински фустан. Венчаницата доаѓа од ателјето на дизајнерот Наим Кан, а Лима ја искомбинира со накит од Шопард и сандали од Стјуарт Вајцман.

 
 
 
 
 
 
 
 
      
 
 
 
Related News