MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport Macedonia » ЈОТОВСКИ ЗАПИША ПОБЕДА ВО ДВОЈКИ НА ТУРНИРОТ ВО АНТАЛИЈА
 
ЈОТОВСКИ ЗАПИША ПОБЕДА ВО ДВОЈКИ НА ТУРНИРОТ ВО АНТАЛИЈА
19.04.2017, 12:42:22
 
 
 

Половичен успех на најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски, на ИТФ фјучрсот во Анталија кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 долари.

.

Македонецот најпрво со 2-0 (6-4, 6-4) во сетови го загуби сингл дуелот од првото коло против Бразилецот Тијаго Сејбот Валјд, додека со својот партнер Вадим Алексенко од Украина приредија вистинско изненадување, победувајќи ги во два сетови првите носители Владимир Ужиловски и Криштоф Негриту.  

Во четвртфиналето противник на мекедонско-украинската двојка ќе им биде победникот од пресметката Кодеску/Томеску и Манда/Јордаче.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News