MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Showbiz News » АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ГИ ШОКИРАШЕ БРИТАНЦИТЕ
 
АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ГИ ШОКИРАШЕ БРИТАНЦИТЕ
19.03.2017, 12:59:00
 
 
 

Анџелина Џоли продолжува со својата хуманитарна работа, а во четвртокот се сретна со надбискупот од Кантербури.

 

.

Надбискупот Џастин Велби фотографиите од нивната средба ги сподели преку Твитер, а корисниците на социјалните мрежи ѝ забележаа на славната глумица на тоа дека не носи градник.

Луѓето започнаа со шеги во врска со оваа ситуација, меѓутоа имаше и сериозни забелешки за овој гаф, а нејзиниот избор на облека беше оценет како непримерен и срамотен.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News