MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Showbiz News » БАРАК ОБАМА ПОМЕЃУ СВАТОВИТЕ НА СВАДБАТА НА ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН МАРКЛ
 
БАРАК ОБАМА ПОМЕЃУ СВАТОВИТЕ НА СВАДБАТА НА ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН МАРКЛ
13.02.2018, 07:05:00
 
 
 

 Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

.

 

Извор близок до кралското семејство, изјави за весникот „Дејли стар“ дека Хари и Меган „сакаат да го направат тоа на свој начин” и покрај препораките на советниците да се воздржат од покани.

Се стравува дека таквиот потег ќе го разгневи актуелниот американски претседател Доналд Трамп, кој не е поканет, и дека ќе ги разниша дипломатските односи со САД.

Хари и Меган, сепак, одлучија да дејствуваат самостојно, испраќајќи му покана на Обама.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News