MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport Australia » БИВШИОТ ПЛЕЈМЕЈКЕР НА ЏЕТС СЕ СЕЛИ ВО БЛЕКТАУН СИТИ
 
БИВШИОТ ПЛЕЈМЕЈКЕР НА ЏЕТС СЕ СЕЛИ ВО БЛЕКТАУН СИТИ
12.02.2018, 13:13:22
 
 
 

Поранешниот плејмејкер на Њукасал Џетс, Деванте Клут пронајде нов клуб, поврзувајќи се со Блектаун Сити. Клат се раздели со "Џетс" со взаемна согласност откако не успеа да се пробие во првите тимски планови на Ерни Меррик.

.

Тој потроши малку време додека да одлучи во кој клуб ќе ја продолжи својата кариера што беше обелоденето денес кога го потврди потпишувањето за Блектаун Сити во сезоната 2018.

"Деванте е одлично дополнување на тимот и со нетрпение очекувам да работам со него ", рече шефот на Демоните, Марк Критенден.

"Ние ќе седнеме со него во следните денови и ќе работиме на поставување на некои цели за него оваа сезона."

Клут имаше 24 настапи за Џетс по пристигнувањето во клубот во 2016 година од Бризбејн Роар.

Тој ќе го носи дресот со број седум во редовите на Блектаун.

Потписот на Клут е големо засилување на Демоните, во намерата да се вратат на врвот во НЛП во 2018 година.

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News