MACTEL.COM.AU
 
 
 
 

Home Page » Sport World » КЛИВЛЕНД УБЕДЛИВ СРЕДЕ БОСТОН
 
КЛИВЛЕНД УБЕДЛИВ СРЕДЕ БОСТОН
12.02.2018, 10:06:29
 
 
 

Кливленд славеше со 121-99 на гостувањето кај Бостон во дербито на Источната конференција во НБА-лигата.  

.

Новиот ремонтиран Кливленд покажа дека свежината во тимот влијаела позитивно на играта и уште на првиот натпревар новајлиите покажаа дека ќе бидат вистински засилувања.

Неизвесно беше само во првата четвртина, која Селтикс ја добија со 32-31, но потоа постоеше само еден тим на паркетот, а тоа беа Кавалирс. Леброн Џејмс го предводеше својот тим со дабл-дабл ефект со 24 поени и 10 скока. Охриѓанецот Чеди Осман доби 29 минути и постигна 12 поени. Новајлиите Џордан Кларксон, Џорџ Хил и Родни Худ беа со двоцифрен ефект во нападот односно постигнаа по 17, 12 и 15 поени. Лери Ненс Џуниор реализираше пет поени.

Кај Бостон, Тери Розиер беше најефикасен со 21 поен, Кајри Ирвинг постигна 18 поени.

На останатите натпревари вчера
Шарлот - Торонто 103-123
Атланта - Детроит 118-115

 
 
 
 
      
 
 
 
Related News