MACTEL.COM.AU

Home Page » Sport Australia » ВОНДЕРЕРС СО ЧЕТИРИ ГОЛА ВО МРЕЖАТА НА ФЕНИКС ВО ЗАОСТАНАТИОТ ДУЕЛ ОД 7 КОЛО

ВОНДЕРЕРС СО ЧЕТИРИ ГОЛА ВО МРЕЖАТА НА ФЕНИКС ВО ЗАОСТАНАТИОТ ДУЕЛ ОД 7 КОЛО
11.02.2018, 19:17:09

ВС Вондерерс  славеше убедливо со 4-0 во заостанатиот меч од седмото коло од А лигата кој го одигра денес против екипата на Велингтон Феникс.

.

Уште во 6 минута Риера го отвори резултатот и донесе предност на домашните откако биеше прецизно и успеа да го совлада противничкиот голман.

Многу повозбудливо беше второто полувреме кога најпрво Тваите во 63 минута зголеми на 2-0, девет минути подоцна Икономидис повторно ја затресе гостинската мрежа за 3-0, а конечните 4-0 ги постави Сотирио со гол во 82 минута од натпреварот.

Преостанатите средби од 20 коло се играат во текот на деновите од наредниот викенд.