ЗА МИНУТА ГРАДОТ СТАНАЛ ПОРТОКАЛОВ

 

 

Освен откорнати дрвја, повеќе штета немаше, но на градот му беше променет личниот опис.

Властите велат дека силните ветрови го собрале целиот песок и прашина од таа област и ги префрлиле ...  Читај повеќе ›

     

ПАПАТА ПРОГЛАСИ СВЕТСКИ МОЛИТВЕН ДЕН ЗА МИР, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРИКЛУЧУВА ВО МИРОВНИТЕ НАПОРИ

 

Тој ги повика сите католици, христијани и членови на други религии да се вклучат во молитвата за мир и да се спротивстават на насилството и конфликтите. “Упатувам апел секој од ...  Читај повеќе ›

     

ДАНИ ДИМИТРОВСКА СО ПРОМОЦИЈА НА НОВА ПЕСНА

 

 

По успешната промоција на албумот во ноември минатата година, Дани продолжува со реализирање на видеа за песните од албумот. Режисер на видеото  е  Дејан Матиќ – Део.

„’Да заборавам’ е акустична ...  Читај повеќе ›

     

РИЈАНА ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ РАМНО ТАБЛА ЈАЈЦА

 

 

Но, вчеравечер таа направи голема журка, со многу шампањско и дијаманти, во нејзин стил. На забавата Ријана беше облечена во креација од Ив Сен Лорен.

На журката на Ријана се пиеше ...  Читај повеќе ›

     

КЕТРИН ХАЈГЕЛ ЗА САМО ПЕТ НЕДЕЛИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО ДО СОВРШЕНО ТЕЛО

 

 

Во објава на Инстаграм која освои речиси 200.000 лајкови, а глумицата сите заслуги ги препиша кон фитнес иснтрукторката Кајли Ицинес, односно на нејзината ББГ фитнес програма.

Прогамата со вежбање нуди различни ...  Читај повеќе ›

     

ЏЕНИФЕР ЛОРЕНС БИ СЕДЕЛА ВО СНЕГ ЗА ФУСТАН

 

 

Имено, многубројни критичари ја запрашале по пат на социјалните мрежи зошто Лоренс не ставила нешто на себе кога се фотографирала со колегите за време на промоцијата на претстојниот филм "Red ...  Читај повеќе ›

     

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ПОКРЕНАЛО ИСТРАГА ЗА ЗЛОСТАВУВАНОТО ДЕВОЈЧЕ ЗАТОА ШТО НЕ ГО ЗНАЕЛЕ СТОРИТЕЛОТ

 

 

На прашањето од Туфегџиќ, зошто Обвинителството дозволило да помине толку долго време и покрај тоа што имало индиции по пријави и од Домот „25 Мај“ и од полномошен застапник на ...  Читај повеќе ›

     

МЕРКЕЛ: НА БАЛКАНОТ МУ ТРЕБААТ АВТОПАТИ, А НЕ СТУДИИ ЗА ИЗВОДЛИВОСТ

 

 

Германија ја поддржува ЕУ перспективата на шесте западнобалкански држави, потврди канцеларката Ангела Меркел по средбата со македонскиот премиер Зоран Заев во Берлин. Но, таа уште еднаш потенцираше дека за да ...  Читај повеќе ›

     

АМДИ БАЈРАМ ВЕРЕН НА ТРАДИЦИЈАТА, СОНЧОГЛЕД КАКО И СЕКОГАШ

 

Бајрам упати низа пофалби за Заев, и покрај тоа што за време на предизборните кампањи, како силен поддржувач на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на Заев, во тогашно својство на лидер на опозицијата ...  Читај повеќе ›

     

АРНАУДОВ, ДАМОВСКИ И ИЛИЕВСКИ ОД СИНОЌА ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

 

 

Скопска апелација ги прифати нивните жалби и им ја преиначила мерката притвор во домашен притвор.

Тие во притвор поминаа речиси три месеци.

  Читај повеќе ›